25 marca 2016

BODY... DO WYBORU DO KOLORU...Body niemowlęce, dziecięce, (jest też przecież w dorosłej wersji) to jedna z moich ulubionych części garderoby malucha. Zamiast t-shirtów i koszulek z długim rękawem wystarczy samo body z długim rękawkiem i gotowe...no i... wiadomo, przy ruchliwości większości dzieci nieustanne poprawianie górnych części garderoby i wpychanie koszulki do spodni " żeby plecki nie były gołe" może doprowadzić człowieka do szewskiej pasji. Postanowiłam więc spróbować swoich sił i uszyć jeden testowy egzemplarz, nawiasem mówiąc dużo za duży, no ale mnie się cały czas wydaje, że każde ubranie już za chwilkę będzie za małe...Testy wypadły pomyślnie i przy dużej ilości wolnego czasu mogłabym zacząć produkcję na masową skalę.

Do uszycia body (to akurat jest z długim rękawem) będzie Wam potrzebne:
- dzianina interlock, single jersey (dzianina t-shirt) - te najlepiej się do tego celu nadają - bezpieczna ilość to 0,5 metra (oczywiście zależy to od rozmiaru)
- lamówka elastyczna (inaczej guma łamana albo guma lamówkowa) można też wykańczać czym innym, ale to szybki, łatwy i przyjemny sposób około 2 metry
- wykrój, ja posiadam stopniowany wykrój , którego niestety nie mogę tutaj wstawić, ale...znalazłam dla Was trzy DARMOWE WYKROJE NA BODY:


1. Body z krótkim rękawem 0 - 3 m KLIK


2. Body z krótkim rękawem 3 - 6 - 9 m KLIK (to sklep, jednak po kliknięciu - ADD TO CART wyskoczy nam komunikat "baby ringer onesie has been added to your cart" - klikamy VIEW CART, schodzimy do CART TOTALS i klikamy PROCEED TO CHECKOUT, wypełniamy pola wpisując nasze dane i schodzimy do YOUR ORDER , tu widzimy, że nasze zamówienie zostało podsumowane $ 0,00 klikamy PLACE ORDER i nasz wykrój zostanie wysłany zupełnie za darmo na wcześniej podanego przez Was maila(może to trochę potrwać)


3. Body z długim rękawem w rozmiarach 50 - 104 KLIK


- maszyna do szycia, nici, igły, szpilki, inne akcesoria krawieckie

Krok 1.
Wycięłam wcześniej wydrukowany wykrój:
Na zdjęciu widoczna jest połowa przodu, tyłu i dwa rękawy krótki i długi, ja wybrałam długi rękaw.Wykroje do druku bardzo często są właśnie w formie połówki.

Złożyłam materiał na pól lewą stroną na zewnątrz i odrysowałam połowę wykroju przodu i tyłu, wycięłam odrysowane części:Mając wycięty przód, tył i dwa rękawy obszyłam wszystkie zaznaczone części lamówką elastyczną, składając ją po prostu na pół na brzegu materiału do obszycia, przypięłam szpilkami i przeszyłam ściegiem prostym delikatnie naciągając(naprawdę delikatnie):


Krok 2.
Ułożyłam na sobie tył i przód prawą stroną do środka, pilnując aby boki przodu i tyłu pokrywały się ze sobą w tych punktach:Zawinęłam kopertową górę body tak, aby przód był od góry (po wywinięciu na prawą stronę będzie pod spodem a tył będzie nachodzić na przód)  i spięłam szpilkami:A tak wygląda to od prawej strony:


Przeszyłam spięte miejsce na około 3 cm aby nic się już nie poprzesuwało :

Krok 3.
Zeszyłam ze sobą boki body:
oraz rękawy:Obcięłam pół zapasu na szwy i obrzuciłam brzegi zygzakiem:Krok 4.
Ostatnią czynnością było wszycie rękawów. Najpierw złożyłam rękaw na pół i zaznaczyłam szpilką miejsce tego złożenia na główce rękawa:

Potem wsunęłam rękaw na prawej stronie do środka zeszytego body (body dalej jest na lewej stronie):

Ułożyłam rękaw tak, żeby wcześniej zaznaczony środek główki rękawa był w odpowiednim miejscu, to samo ze szwem rękawa i body:


 Mając spięte te dwa strategiczne punkty spięłam rękaw i body naokoło:

Zeszyłam wszystko razem i powtórzyłam czynność z obcinaniem zapasu na szwy i obrzucaniem:

No i body mamy skończone...nawet nie wiem kiedy :)
baby onesie free pattern, baby onesie trutorial, baby onesie pattern, baby onesie diy, baby onesie
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz